10 tudnivaló az egészségmegőrzésről - Ön tudta ezeket?

1. A méz antibakteriális tulajdonságainak köszönhetően nem romlik meg. A kutatók találtak már olyan, több ezer éves méz-leletet is, amely csaknem fogyasztható állapotban volt.

2. A tiszta méhpempő különbözik a méztől és cukorbetegek is fogyaszthatják, mivel nem tartalmaz olyan mennyiségben glükózt (szőlőcukrot) illetve fruktózt (gyümölcscukrot), hogy a napi adag fogyasztása (1-2 grammról van szó) bármilyen káros hatással lenne a vércukorszintre. Alkalmazása kifejezetten javasolt cukorproblémák esetén is.



3. A virágpor teljes értékű tápanyagként hatékony segítség lehet fogyókúra esetén is, akár egy-egy étkezést is kiválthatunk vele anélkül, hogy éhesek lennénk.

4. Egy fájó ízületet nem pihentetni, hanem a lehetőségek keretein belül óvatosan mozgatni kell azért, hogy a pangó anyagcseretermékek hamarabb távozzanak a gyulladt, problémás terület szövetei közül.

5. A méhméreg feloldott állapotban ápolja az ízületeket, elősegíti a vérkeringés és anyagcsere javulását, melynek eredményeképpen a mélyebben lévő szövetek gyulladásai is enyhülhetnek.



6. A korábbi módszerekkel ellentétben a méhméreg begyűjtésére ma már olyan speciális eljárást alkalmaznak a szakemberek, amely során nem pusztulnak el a méhek.

7. A méhkaptár egyik legfontosabb védőanyaga a propolisz, ugyanis tökéletes védelmet nyújt a méhek számára a fertőzésekkel, gombákkal és vírusokkal szemben.

8. A méhpempő nemcsak a méhkirálynőt táplálja, hanem hatékonyan felerősítheti a női szervezetet is a sikeres fogamzáshoz.



9. A méhkaptár rendkívül tiszta levegőjét terápiás célra is lehet alkalmazni. Egy ilyen eljárás során a kaptár értékes, balzsamos illóolajokat tartalmazó, antibakteriális hatású levegőjét vezetik be egy speciális kamrába.

10. A méhpempő szakszerű alkalmazása mellett a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztás (2-2,5l naponta) - ami egyénenként eltérhet - látványosan felgyorsíthatja a javulást.


Ezek tehát azok a pontok, amelyekre odafigyelve sokat tehetünk az egészségünk megőrzéséért.



Hegyi József, méhész, apiterapeuta

(0670) 7764-112






Szeretne még több ilyen hasznos tudnivalót?

Iratkozzon fel itt a tájékoztató sorozatomra! >>


Hegyi József, méhész, apiterapeuta