Gyakori kérdések és válaszok a méhpempővel és más méhészeti termékkel kapcsolatban
Az alábbiakban néhány gyakori kérdésre szeretnék válaszolni, amelyeket a méhek természet adta kincseivel kapcsolatban írnak nekem e-mailben vagy Facebookon.
1., Milyen életkori korlátozások fordulnak elő a méhészeti termékek használatában?
- A tiszta méhpempőt mézbe keverve gyerekek is fogyaszthatják 2 éves kor fölött.
- A virágpor sem ajánlott 2 éves kor alatt, az ettől idősebb gyerekek egy-két mokkáskanállal szedhetnek belőle naponta, amennyiben nem áll fenn allergia.
- A méz fogyasztása 1 éves kor alatt nem ajánlott.
2., Gyomorégés, reflux esetén milyen mézet érdemes fogyasztani?
Ebben az esetben repce mézet szoktam javasolni.
- Meg szeretném itt jegyezni, hogy ezen kellemetlen panaszok enyhítésében további segítség lehet egy kis citromos víz is, - ami sokaknak meglepő lehet. A citrom leve rendkívül savas, viszont kis mennyiségben vízzel hígítva lúgosító, gyomorsav-semlegesítő hatású lehet. Érdemes egy próbát tenni 2 dl vízbe kevert teáskanálnyi citromlével, amelyet étkezés előtt legalább negyed órával ajánlott elfogyasztani. Javaslom ezt szívószállal meginni a fogzománc védelme érdekében.
3., Lehet-e egyidejűleg méhpempőt, propoliszt és virágport fogyasztani?
Igen, sőt javasolt is a méhészeti termékek kombinált alkalmazása. Számos megfigyelés és visszajelzés alapján azoknak, akik a méhpempőt, a virágport és a propoliszt együtt fogyasztják, sokkal ellenállóbb lehet a szervezetük az időjárás megpróbáltatásaival és a fokozottabb fizikai igénybevétellel szemben.
A természetgyógyászat egyik legősibb természeti törvénye szerint a kombinált hatóanyagok sokszínűsége hatványozott hatásfokot eredményezhet.
4., Immunerősítésre milyen méhészeti terméket ajánlott fogyasztani?
Az általános megelőzéshez, a szervezetünk és immunerendszerünk támogatásához, alapvető szinten tartásához - az előző pontban leírt elv alapján - szintén a méhészeti termékek - méhpempő, virágpor, propolisz, méz - együttes fogyasztását javaslom. Ezek a természetes hatóanyagok a személyre szabott alkalmazással hasznosulhatnak igazán jól. Ezt természetgyógyászként tett megfigyeléseim és a visszajelzések sokasága is igazolta.
5., Milyen napszakban, naponta hányszor, milyen mennyiségben ajánlott a méhészeti termékeket alkalmazni?
Azt, hogy hogyan kell adagolni, illetve alkalmazni a méhek kincseit a maximális hatás elérése érdekében, - attól függően, hogy ízületi és mozgásszervi problémákról, babatervezésről, immunerősítésről, általános egészségmegőrzésről vagy arcápolásról van szó -, állapotfelmérés és személyre szabott, szakszerű tanácsadás során határozzuk meg.
Ha Önnek bármilyen kérdése lenne ezzel az állapotfelméréssel és tanácsadással kapcsolatban, keressen bennünket a 42/792-063 vagy a 30/788-5198 számon! Ha megadja e-mailben a telefonszámát, mi is szívesen visszahívjuk.
Jó egészséget kívánok!
Hegyi József, méhész, apiterapeuta