Lépések a jobb életminőség felé
Sokszor hallani, hogy „csak akaraterőre van szükség” ahhoz, hogy jobb életminőséget érjünk el, vagy legalább szinten tartsuk állapotunkat.
Valóban, folyamatos odafigyelésre van szükség ahhoz, hogy olyan szokásokat és hozzáállást alakítsunk ki, amelyekkel tényleges életmódváltozást érhetünk el. Viszont nem az akaraterővel van a gond ott, ahol nincs megfelelő tájékoztatás.
Bosszantó, hogy miközben mindent megteszünk, amit csak tudunk, hogy egészségesen táplálkozzunk, jobb legyen a közérzetünk vagy csökkenjen fájdalmunk, lépten-nyomon hamis vagy éppen hiányos információk nehezítik a dolgunkat.
Ezért néhány fontos, alapvető tudnivalóra szeretném felhívni figyelmét:
Milyen szempontokat tartsunk szem előtt, ha tényleges eredményeket akarunk elérni az egészség megőrzésében, javításában?
1. Először is: ne hasonlítsuk az állapotunkat mások állapotához! Egyénenként változó lehet a szervezet regenerálódásának folyamata és mértéke. Mások eredményeiről hallva, vagy a lelkes beszámolókat olvasva előfordulhat, hogy valakit a türelmetlenség és csalódottság érzése keríti hatalmába. Hogy teljes képet kapjunk a valódi eredmények eléréséről, tudnunk kell az összes alapvető lépésről, amelyek ezekhez a sikerekhez vezettek.
2. Fontos, hogy szem előtt tartsuk a testi egyensúly alapszabályait, amiről már oly sokszor írtam, - mint például elegendő folyadék bevitele, a túlzott szénhidrátfogyasztás mellőzése, kiegyensúlyozott táplálkozás, természetes táplálék-kiegészítők, vitaminok fogyasztása, illetve a lehetőségek keretein belül óvatos testmozgás végzése.
3. Tartsuk be a vitaminok, természetes étrend-kiegészítők - köztük a méhek kincseinek - alkalmazására vonatkozó szakszerű és személyre szabott útmutatásokat! Ezek alkalmazása tette lehetővé azokat a szép eredményeket, amelyekről rendszeresen emailek és Facebook-hozzászólások sokaságában számolnak be vásárlóink, és amelyeket időnként az olvasóimmal is meg szoktam osztani.
4. Megfelelő forrásból tájékozódva ismerjük meg a természet adta kincseket és étrend-kiegészítőket. A tájékoztató sorozatomban sokat olvashat ezekről.
Ha Ön még nem olvasója ennek a sorozatnak, itt iratkozzon fel, hogy megkapja a mézről, méhpempőről, propoliszról és más méhészeti termékről szóló részletes, ugyanakkor könnyen érthető tájékoztatókat, tudásanyagokat!: Feliratkozás >>
5. Oda kell figyelnünk a fokozatosság elvére is. A testünk igényel némi időt, mire hozzászokik a változáshoz, legyen szó akár egy másfajta étrendről vagy egy természet adta hatóanyagról. Ez az idő egyénenként változhat. Megfigyeléseim szerint a sikeres átállást követően javul a közérzet, ami még egy plusz löketet ad és valódi életminőség változás is bekövetkezhet.
Ha nem ismerjük ezeket a szempontokat, könnyen lehangolhat bennünket az átállás kezdeti kényelmetlensége. Javaslom, hogy alkalmazza Ön is a fent leírtakat az egészségmegőrzésben, amennyiben még nem ismerte ezeket! :)
Jó egészséget kívánok Önnek!
Hegyi József, méhész, apiterapeuta