A fájdalom csökkentése és a mozgás könnyítése
- 2 fontos szempont


Sokszor halljuk, hogy akaraterő és kitartás kell mindenhez. Ezzel nincsen semmi gond, de ha az ember nem a megfelelő módon próbál változtatni egy nem kívánatos állapoton – pl. hiányzó vagy hamis információk alapján, akkor nehezen vagy egyáltalán nem éri el a vágyott állapot javulást.

Ennek sajnos az az eredménye, hogy sokaknak borzasztó fájdalmakkal, nem kívánt betegségekkel és mozgásbeli korlátokkal kell együtt élniük. Érthető azon aggodalmuk is, hogy idősebb koruka ez rosszabb lesz, - annak ellenére, hogy mindent megtesznek, amit csak tudnak.

Íme két fontos szempont, amelyekre ha odafigyelünk, akkor pozitív változást érhetünk el, így a mozgás könnyebbé válhat és a fájdalmak is csökkenhetnek.


1.

Már korábbi írásaimban is említettem, hogy a méhek természet adta kincseivel akkor érhetjük el a legjobb eredményt, ha egy személyes állapotfelmérés után szakszerűen alkalmazzuk ezeket.

Személyes tanácsadásunkban kiemelkedő fontossággal bír a mindennapos testmozgás. Ez néha a lehetőségeket figyelembe véve csupán bizonyos tagjaink átmozgatására korlátozódhat.

Azok számára pedig, akik pl. a munkájukból kifolyólag szinte folyamatosan mozognak, ajánlott időnként a megszokottól eltérő mozdulatokat, gyakorlatokat is beiktatni a napirendjükbe.


Ezzel nem rontani akarjuk egy fájó testrész állapotát, hanem javítani. Elsőre kellemetlennek tűnhet, de az alábbi ismeretek birtokában érdemes tenni egy-egy lépést ebbe az irányba.


Miért fontos az óvatos mozgatás, illetve a megszokottól eltérő mozdulatok alkalmazása pl. fájó ízületek és más testrész esetében?

A mozgásnak köszönhetően aktívabb lesz az anyagcsere, aminek több előnye is van:
- hamarabb a megfelelő helyre jutnak a természetes tápanyagok és a fontos hatóanyagok. Ezáltal a méhpempő, a méhméreg és más méhészeti termék jótékony hatásai is jobban érvényesülhetnek.
- a pangó anyagcseretermékek hamarabb távoznak a gyulladt, problémás terület szövetei közül.



Ha lehetőségünk engedi, menjünk ki a természetbe, a szabadba, a kertbe. A friss levegő, a napsütés és a nagyobb tér közérzetjavító hatásai szintén hozzájárulnak ahhoz, hogy a fájdalmakkal és betegségekkel kapcsolatban pozitív változás következhessen be.

Akár a kisebb mozgatásról, akár a megszokottól eltérő tornagyakorlatokról van szó, vegyük figyelembe a fokozatosság elvét is: azaz mindig csak egy kicsivel mozgassunk, mozogjunk többet!


2.

Miért fontos a figyelmünket a kezelt testrészre összpontosítanunk, miközben balzsammal vagy krémmel maszírozzuk be?

Az összpontosított figyelemnek köszönhetően jobban érezzük, érzékeljük a testünket és így az adott testrészt is. Ezáltal harmonikusabbá válhatnak a testi folyamatok (pl: keringés, anyagcsere), amelyek során az értékes, természetes hatóanyagok sokkal eredményesebben tudják kifejteni jótékony hatásukat.



Ennek köszönhetően jó esély van az adott problémás terület regenerálódására.


Javaslom, tegyen egy próbát Ön is ennek a két fontos alapelvnek az alkalmazásával, - ha eddig még nem próbálta, és figyelje meg az eredményeket!

Ha bármilyen kérdése lenne a méhészeti termékek adagolásával, az állapotfelméréssel és a szakszerű tanácsadással kapcsolatban, keressen bennünket a 42/792-063-as vagy a 30/788-5198-as számon! Ha megadja e-mailben a telefonszámát, mi is szívesen felhívjuk.

Jó egészséget kívánok!



Hegyi József, méhész, apiterapeuta

(0670) 7764-112






Szeretne még több ilyen érdekes tudnivalót?

Iratkozzon fel itt a tájékoztató sorozatomra! >>


Hegyi József, méhész, apiterapeuta